  • SIEMENS LMD63F800 N 800A 3P 3V NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    LMD63F800 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    29.60 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: LMD63F800
    Product Name: SIEMENS LMD63F800 N 800A 3P 3V NEW
    Amps 800
    Poles 3
    Voltage 3
    Extended Description:
    • LMD FRAME
    • 600 VAC, 500 VDC
    • 500 TO 800 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 50 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS LMD63F800 U 800A 3P 3V USED SIEMENS LMD63F800 U 800A 3P 3V USED
      Quick view Details
      sku: LMD63F800 U
      SIEMENS LMD63F800 U 800A 3P 3V USED