  • SIEMENS MD63B600 N 600A 3P 600V NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    MD63B600 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    56.85 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: MD63B600
    Product Name: SIEMENS MD63B600 N 600A 3P 600V NEW
    Amps 600
    Poles 3
    Voltage 600
    Extended Description:
    • MD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 500 VDC
    • 600 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 65 KILOAMPERE AT 480 VAC, 50 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens