  • SIEMENS MXD63B800H N 800A 3P 600V NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    MXD63B800H N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    54.40 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: MXD63B800H
    Product Name: SIEMENS MXD63B800H N 800A 3P 600V NEW
    Amps 800
    Poles 3
    Voltage 600
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • MD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 500 VDC
    • 500 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 65 KILOAMPERE AT 480 VAC, 50 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS LMXD63S800A N 800A 3P 600V NEWS SIEMENS LMXD63S800A N 800A 3P 600V NEWS
      Quick view Details
      sku: LMXD63S800A NS
      SIEMENS LMXD63S800A N 800A 3P 600V NEWS
      Add to Cart
    • SIEMENS CMD63A800 N 800A 600V 3P NEW SIEMENS CMD63A800 N 800A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: CMD63A800 N
      SIEMENS CMD63A800 N 800A 600V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS HMXD63B800H N 800A 600V 3P NEW SIEMENS HMXD63B800H N 800A 600V 3P NEW
      sku: HMXD63B800H N
      SIEMENS HMXD63B800H N 800A 600V 3P NEW
    • SIEMENS MXD63H800 N 800A 3P 600V NEW SIEMENS MXD63H800 N 800A 3P 600V NEW
      sku: MXD63H800 N
      SIEMENS MXD63H800 N 800A 3P 600V NEW
    • SIEMENS HLMD63B800 N 800A 600V 3P NEW SIEMENS HLMD63B800 N 800A 600V 3P NEW
      sku: HLMD63B800 N
      SIEMENS HLMD63B800 N 800A 600V 3P NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway