  • SIEMENS QJH23B125 125A 240V 3P 22K NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QJH23B125 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.58 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: QJH23B125
    Product Name: SIEMENS QJH23B125 125A 240V 3P 22K NEW
    Model QJH23B125
    Poles 3
    Amps 125
    Volts 240
    AIC Rating 22
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 240 VAC AT 60 HZ
    • 125 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 22000 AMPERE AT 240 VAC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    • WIRE SIZE 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM), 6 AWG TO 300 KCMIL (COPPER)
    ×
    Siemens