  • SIEMENS SMD69800AH U 800A 3P 800V USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SMD69800AH U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    61.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: SMD69800AH
    Product Name: SIEMENS SMD69800AH U 800A 3P 800V USED
    Amps 800
    Poles 3
    Voltage 800
    ** Long Time and Instantaneous Trip Functions
    Extended Description:
    • ELECTRONIC, MOLDED CASE
    • SMD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ
    • 800 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 50 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC (UL)
    • TERMINAL NOT INCLUDED
    • SIZE 9 INCH W X 8.25 INCH D X 16 INCH H
    ×
    Siemens
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway