  • SQUARE D QO120CAFI N 20A 120V 1P 10K NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QO120CAFI N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    0.55 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QO120CAFI
    Product Name: SQUARE D QO120CAFI N 20A 120V 1P 10K NEW
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 0.75 INCH W X 2.91 INCH D X 3 INCH H SIZE
    • NQOD PANELBOARD, QO LOAD CENTER, SPEED-D[R] SWITCHBOARD DISTRIBUTION PANEL USED ON
    • 14 TO 8 AWG (ALUMINUM/COPPER), (2) 14 TO 10 AWG (COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • HACR APPLICATION
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway