  • SQUARE D 8903LO1200V02 N 30A 600V 12P Coil120 VAC NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    8903LO1200V02 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.38 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: 8903LO1200V02
    Product Name: SQUARE D 8903LO1200V02 N 30A 600V 12P Coil120 VAC NEW
    Amps 30
    Volts 600
    Poles 12
    Coil 120 VAC
    Electrically Held Yes
    Extended Description:
    • ELECTRICALLY HELD TYPE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 600 VAC VOLTAGE RATING
    • OPEN ENCLOSURE
    • 30 AMPERE CURRENT RATING
    • 12 POLE(S)
    • 110 VAC AT 50 HZ, 120 VAC AT 60 HZ COIL VOLTAGE
    • 12NO AUXILIARY CONTACT
    ×
    Square D