  • SQUARE D FAL36015 U 15A 600V 3 USED
    SKU:
    FAL36015 U
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: FAL36015
    Product Name: SQUARE D FAL36015 U 15A 600V 3 USED
    Amps 15
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.5 INCH W X 4.13 INCH D X 6 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway