  • SQUARE D FH360601021 N 60A 600V 3P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    FH360601021 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: FH360601021
    Product Name: SQUARE D FH360601021 N 60A 600V 3P NEW
    Amps 60
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • CLASS 650/734/820 I-LINE[R] PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240/480/600 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM)
    • 415 VAC AT 50/60 HZ (IEC)
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D BGA36060 N 60A 3P 600V NEW SQUARE D BGA36060 N 60A 3P 600V NEW
      Quick view Details
      sku: BGA36060 N
      SQUARE D BGA36060 N 60A 3P 600V NEW