  • SQUARE D HDA261001 N 100A 600V 14K 2P NEW AB PHASE
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HDA261001 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HDA261001
    Product Name: SQUARE D HDA261001 N 100A 600V 14K 2P NEW AB PHASE
    Amps 100
    Volts 600
    Poles 2
    AIC Rating 14
    Extended Description:
    • CLASS 612 I-LINE[R] PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240/480/600 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM)
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway