  • SQUARE D HDA36015 N 15A 600V 3P 14K NEW
    SKU:
    HDA36015 N
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HDA36015
    Product Name: SQUARE D HDA36015 N 15A 600V 3P 14K NEW
    Amps 15
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 14K
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240/480/600 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM)
    ×
    Square D
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway