  • SQUARE D HDL26150 N 150A 600V 2 NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HDL26150 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.07 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HDL26150
    Product Name: SQUARE D HDL26150 N 150A 600V 2 NEW
    Amps 150
    Volts 600
    Poles 2
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 2.74 INCH W X 4.36 INCH D X 6.4 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D