  • SQUARE D HJL36125SA N 125A 600V 3 NEWS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HJL36125SA NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HJL36125SA
    Product Name: SQUARE D HJL36125SA N 125A 600V 3 NEWS
    Amps 125
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.12 INCH W X 4.36 INCH D X 6.4 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D LA36125 N 125A 600V 3P NEW SQUARE D LA36125 N 125A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: LA36125 N
      SQUARE D LA36125 N 125A 600V 3P NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D BGA36125 N 125A 3P 600V NEW SQUARE D BGA36125 N 125A 3P 600V NEW
      Quick view Details
      sku: BGA36125 N
      SQUARE D BGA36125 N 125A 3P 600V NEW