  • SQUARE D HLL36125 125A 600V 3P 50K NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HLL36125 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.12 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HLL36125
    Product Name: SQUARE D HLL36125 125A 600V 3P 50K NEW
    Model HLL36125
    Poles 3
    Amps 125
    Volts 600
    AIC Rating 50
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.12 INCH W X 4.36 INCH D X 6.4 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway