  • SQUARE D HOM120EPD N 20A 120V 1P NEW
    SKU:
    HOM120EPD N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    0.61 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HOM120EPD
    Product Name: SQUARE D HOM120EPD N 20A 120V 1P NEW
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC, EQUIPMENT PROTECTOR TYPE
    • 1 INCH W X 2.98 INCH D X 3.13 INCH H SIZE
    • HOMELINE[R] LOAD CENTER USED ON
    • 14 TO 8 AWG (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 120 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    • PLUG ON MOUNTING
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D QOB120VHGFI N 20A 120V 1P NEW SQUARE D QOB120VHGFI N 20A 120V 1P NEW
      Quick view Details
      sku: QOB120VHGFI N
      SQUARE D QOB120VHGFI N 20A 120V 1P NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D QOU120 N 20A 120V 1P NEW SQUARE D QOU120 N 20A 120V 1P NEW
      Quick view Details
      sku: QOU120 N
      SQUARE D QOU120 N 20A 120V 1P NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D QOB120VH N 20A 120V 1P NEW SQUARE D QOB120VH N 20A 120V 1P NEW
      sku: QOB120VH N
      SQUARE D QOB120VH N 20A 120V 1P NEW
    • SQUARE D HOM120 N 20A 120V 1P NEW SQUARE D HOM120 N 20A 120V 1P NEW
      sku: HOM120 N
      SQUARE D HOM120 N 20A 120V 1P NEW
    • SQUARE D HOM120GFI N 20A 120V 1P NEW SQUARE D HOM120GFI N 20A 120V 1P NEW
      sku: HOM120GFI N
      SQUARE D HOM120GFI N 20A 120V 1P NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway