  • SQUARE D JDA36225 N 225A 600V 3P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JDA36225 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    7.28 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: JDA36225
    Product Name: SQUARE D JDA36225 N 225A 600V 3P NEW
    Amps 225
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 14K
    Extended Description:
    • CLASS 612 I-LINE[R] PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240/480/600 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM)
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway