  • SQUARE D JDA36250U33X N 250A 600V 3P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JDA36250U33X N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: JDA36250U33X
    Product Name: SQUARE D JDA36250U33X N 250A 600V 3P NEW
    Amps 250
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 14
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, ELECTRONIC TRIP TYPE
    • I-LINE[R] PANELBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • 600 VAC VOLTAGE RATING
    • 25 KILOAMPERE AT 240 VAC, 18 KILOAMPERE AT 480 VAC, 14 KILOAMPERE AT 600 VAC INTERRUPTING RATING
    • 250 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Square D