  • SQUARE D JDL36200SA N 200A 600V 3 NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JDL36200SA N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: JDL36200SA
    Product Name: SQUARE D JDL36200SA N 200A 600V 3 NEW
    Amps 200
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.12 INCH W X 5 INCH D X 7.52 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D PJD36200GN N 200A 600V 3 NEW SQUARE D PJD36200GN N 200A 600V 3 NEW
      Quick view Details
      sku: PJD36200GN N
      SQUARE D PJD36200GN N 200A 600V 3 NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D JDL36200 N 200A 600V 3 NEW SQUARE D JDL36200 N 200A 600V 3 NEW
      Quick view Details
      sku: JDL36200 N
      SQUARE D JDL36200 N 200A 600V 3 NEW