  • SQUARE D JDP26225 U 225A 600V 2 USED
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JDP26225 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.70 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: JDP26225
    Product Name: SQUARE D JDP26225 U 225A 600V 2 USED
    Amps 225
    Volts 600
    Poles 2
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 2.76 INCH W X 5 INCH D X 7.52 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D