  • SQUARE D JJP36200 200A 600V 3P NEWS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JJP36200 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    6.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: JJP36200
    Product Name: SQUARE D JJP36200 200A 600V 3P NEWS
    Model JJP36200
    Poles 3
    Amps 200
    Volts 600
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.12 INCH W X 5 INCH D X 7.52 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    ×
    Square D