  • SQUARE D LAL36175 N 175A 600V 3 NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    LAL36175 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    15.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: LAL36175
    Product Name: SQUARE D LAL36175 N 175A 600V 3 NEW
    Amps 175
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 6 INCH W X 5.84 INCH D X 11 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA, CE APPROVAL
    ×
    Square D