  • SQUARE D LAL36250 U 250A 480V 3 USED
    SKU:
    LAL36250 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    16.60 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: LAL36250
    Product Name: SQUARE D LAL36250 U 250A 480V 3 USED
    Amps 250
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 6 INCH W X 5.84 INCH D X 11 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA, CE APPROVAL
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway