  • SQUARE D LAP36350MB 350A 480V 3P 30K USED
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    LAP36350MB U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    15.95 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: LAP36350MB
    Product Name: SQUARE D LAP36350MB 350A 480V 3P 30K USED
    Model LAP36350MB
    Poles 3
    Amps 350
    Volts 480
    AIC 30
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 6 INCH W X 5.84 INCH D X 11 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA, CE APPROVAL
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway