  • SQUARE D LCL36500 500A 480V 3P 65K NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    LCL36500 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    26.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: LCL36500
    Product Name: SQUARE D LCL36500 500A 480V 3P 65K NEW
    Model LCL36500
    Poles 3
    Amps 500
    Volts 480
    AIC Rating 65
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 7.5 INCH W X 6.74 INCH D X 11.86 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA, CE APPROVAL
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway