  • SQUARE D LDL36400U31X N 400A 600V 3 NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    LDL36400U31X N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    17.06 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: LDL36400U31X
    Product Name: SQUARE D LDL36400U31X N 400A 600V 3 NEW
    Amps 400
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • ELECTRONIC TRIP, MOLDED CASE TYPE
    • 5.51 INCH W X 4.33 INCH D X 13.38 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL 489, CSA C22.2, CE APPROVAL
    • 600 VAC AT 50/60 HZ VOLTAGE RATING
    ×
    Square D