  • SQUARE D MHL360006M 400A 600V 3P 10K USED
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    MHL360006M U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    35.10 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: MHL360006M
    Product Name: SQUARE D MHL360006M 400A 600V 3P 10K USED
    Model MHL360006M
    Poles 3
    Amps 400
    Volts 600
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • MOLDED CASE SWITCH, AUTOMATIC TYPE
    • 8.97 INCH W X 6.5 INCH D X 14 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    • 240/480/600 VAC, 250 VDC VOLTAGE RATING
    ×
    Square D