  • SQUARE D MJL36350 350A 480V 3P 65K NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    MJL36350 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    29.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: MJL36350
    Product Name: SQUARE D MJL36350 350A 480V 3P 65K NEW
    Model MJL36350
    Poles 3
    Amps 350
    Volts 480
    AIC Rating 65
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 8.27 INCH W X 8.05 INCH D X 12.86 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA APPROVAL
    • 240/480/600 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM)
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway