  • SQUARE D QBA221002 N 100A 240V 2P AC NEW
    SKU:
    QBA221002 N
    Weight:
    4.90 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QBA221002
    Product Name: SQUARE D QBA221002 N 100A 240V 2P AC NEW
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM/IEC) VOLTAGE RATING
    • 10 KILOAMPERE AT 240 VAC (UL/CSA/IEC) INTERRUPTING RATING
    • 100 AMPERE CURRENT RATING
    ×
    Square D