  • SQUARE D QBF32225TS 225A 240V 3P 10K USED
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QBF32225TS U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    4.30 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QBF32225TS
    Product Name: SQUARE D QBF32225TS 225A 240V 3P 10K USED
    Model QBF32225TS
    Poles 3
    Amps 225
    Volts 240
    AIC 10
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.5 INCH W X 3.93 INCH D X 6.47 INCH H SIZE
    • 240 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA, CE APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 10 KILOAMPERE AT 240 VAC (UL/CSA/NOM)
    • 10 KILOAMPERE AT 240/415 VAC (IEC) INTERRUPTING RATING
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D Q2M3225MB 225A 240V 3P USED SQUARE D Q2M3225MB 225A 240V 3P USED
      Quick view Details
      sku: Q2M3225MB U
      SQUARE D Q2M3225MB 225A 240V 3P USED
      Add to Cart
    • SQUARE D 997327 225A 480V 3P 10K USED SQUARE D 997327 225A 480V 3P 10K USED
      Quick view Details
      sku: 997327 U
      SQUARE D 997327 225A 480V 3P 10K USED