  • SQUARE D QBL22200 N 200A 240V 2P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QBL22200 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QBL22200
    Product Name: SQUARE D QBL22200 N 200A 240V 2P NEW
    Amps 200
    Volts 240
    Poles 2
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 3 INCH W X 3.93 INCH D X 6.47 INCH H SIZE
    • 240 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL, CSA, CE APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 10 KILOAMPERE AT 240 VAC (UL/CSA/NOM)
    • 10 KILOAMPERE AT 240/415 VAC (IEC) INTERRUPTING RATING
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway