  • SQUARE D QBP22100TM N 100A 240V 2P SINGLE NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QBP22100TM N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.31 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QBP22100TM
    Product Name: SQUARE D QBP22100TM N 100A 240V 2P SINGLE NEW
    Amps 100
    Volts 240
    Poles 2
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC, BRANCH TYPE
    • 3 INCH W X 3.93 INCH D X 6.47 INCH H SIZE
    • EZ METER-PAK[R] METER CENTER USED ON
    • 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM), 240/415 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway