  • SQUARE D QDA221754 N 175A 240V 2P BC NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QDA221754 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QDA221754
    Product Name: SQUARE D QDA221754 N 175A 240V 2P BC NEW
    Amps 175
    Volts 240
    Poles 2
    Extended Description:
    • CLASS 650/734/820 I-LINE[R] PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM/IEC) VOLTAGE RATING
    • 25 KILOAMPERE AT 240 VAC (UL/CSA), 10 KILOAMPERE AT 240 VAC (IEC) INTERRUPTING RATING
    ×
    Square D