  • SQUARE D QDL32125 U 125A 240V 3P USED
    SKU:
    QDL32125 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QDL32125
    Product Name: SQUARE D QDL32125 U 125A 240V 3P USED
    Amps 125
    Volts 240
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.5 INCH W X 3.93 INCH D X 6.47 INCH H SIZE
    • PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM), 240 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway