  • SQUARE D QDL32200 U 200A 240V 3P NEW
    SKU:
    QDL32200 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QDL32200
    Product Name: SQUARE D QDL32200 U 200A 240V 3P NEW
    Amps 200
    Volts 240
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.5 INCH W X 3.93 INCH D X 6.47 INCH H SIZE
    • PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM), 240 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway