  • SQUARE D QGA32100 N 100A 240V 3P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QGA32100 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    6.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QGA32100
    Product Name: SQUARE D QGA32100 N 100A 240V 3P NEW
    Amps 100
    Volts 240
    Poles 3
    Extended Description:
    • CLASS 650/734/820 I-LINE[R] PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM/IEC) VOLTAGE RATING
    • 65 KILOAMPERE AT 240 VAC (UL/CSA), 10 KILOAMPERE AT 240 VAC (IEC) INTERRUPTING RATING
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway