  • SQUARE D QO2225SL N 225A 240V 2P 10K NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QO2225SL N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QO2225SL
    Product Name: SQUARE D QO2225SL N 225A 240V 2P 10K NEW
    Amps 225
    Volts 240
    Poles 2
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • SUB FEED LUG TYPE
    • NQOD MERCHANDISED PANELBOARD USED ON
    • (1) 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • 225 AMPERE CURRENT RATING
    • 1 PHASE CIRCUIT CONFIGURATION
    • QO[R] BRAND
    • MOUNTING TYPE PLUG ON
    ×
    Square D