  • SQUARE D QOB120CAFI N 20A 120V 1P 10K NEW SURPLUS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QOB120CAFI NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QOB120CAFI
    Product Name: SQUARE D QOB120CAFI N 20A 120V 1P 10K NEW SURPLUS
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    AIC Rating 10K
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 0.75 INCH W X 2.91 INCH D X 3 INCH H SIZE
    • NQOD PANELBOARD USED ON
    • 14 TO 8 AWG (ALUMINUM/COPPER), (2) 14 TO 10 AWG (COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • HACR APPLICATION
    • 120 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D QOB120CAFI N 20A 120V 1P 10K USED SQUARE D QOB120CAFI N 20A 120V 1P 10K USED
      Quick view Details
      sku: QOB120CAFI U
      SQUARE D QOB120CAFI N 20A 120V 1P 10K USED