  • SQUARE D QOB3110VH N 110A 240V 3P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QOB3110VH N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QOB3110VH
    Product Name: SQUARE D QOB3110VH N 110A 240V 3P NEW
    Amps 110
    Volts 240
    Poles 3
    Extended Description:
    • BRANCH TYPE
    • NQ SERIES PANELBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • APPLIANCE, LIGHTING APPLICATION
    • 120/240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    • 22 KILOAMPERE AT 120/240 VAC (UL/CSA) INTERRUPTING RATING
    • 110 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    • FRAME TYPE Q
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway