  • YAGI/KRIPAL UKQ0183240-9/13 N 18A 3P 480V Coil240 VACV NEW
    Yagi/kripal
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    UKQ0183240-9/13 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: YAGI/KRIPAL
    Catalog No.: UKQ0183240-9/13
    Product Name: YAGI/KRIPAL UKQ0183240-9/13 N 18A 3P 480V Coil240 VACV NEW
    Amps 18
    Volts 480
    Poles 3
    Electrically Held Yes
    Normally Open 1
    Normally Closed 1
    Coil 240 VAC
    Trip Range 9-13
    Overload IEC
    Enclosure N4
    HP 7.5
    ** Magnetic Motor Starter
    ×
    Yagi/kripal