  • YAGI/KRIPAL UKS11003240-65/100 N 100A 3P 480V Coil240 VACV NEW
    Yagi/kripal
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    UKS11003240-65/100 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    8.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: YAGI/KRIPAL
    Catalog No.: UKS11003240-65/100
    Product Name: YAGI/KRIPAL UKS11003240-65/100 N 100A 3P 480V Coil240 VACV NEW
    Amps 100
    Volts 480
    Poles 3
    Electrically Held Yes
    Normally Open 2
    Normally Closed 2
    Coil 240 VAC
    Trip Range 65-100
    Overload IEC
    HP 60
    ** Magnetic Motor Starter
    ×
    Yagi/kripal