  • YAGI/KRIPAL UKW1-009MB-3-480-0.63/1.0 N 9A 3P 480V Coil480 VACV NEW
    Yagi/kripal
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    UKW1-009MB-3-480-0.63/1.0 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: YAGI/KRIPAL
    Catalog No.: UKW1-009MB-3-480-0.63/1.0
    Product Name: YAGI/KRIPAL UKW1-009MB-3-480-0.63/1.0 N 9A 3P 480V Coil480 VACV NEW
    Amps 9
    Volts 480
    Poles 3
    Electrically Held Yes
    Normally Open 1
    Normally Closed 1
    Coil 480 VAC
    Trip Range 0.63-1.0
    Overload IEC
    HP 3/4
    ** Magnetic Motor Starter
    ×
    Yagi/kripal