  • GE SFLA24AT0250 U 250A 480V 2P USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SFLA24AT0250 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    9.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: SFLA24AT0250
    Product Name: GE SFLA24AT0250 U 250A 480V 2P USED
    Amps 250
    Volts 480
    Poles 2
    AIC Rating 65
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, ELECTRONIC SOLID STATE TRIP, CURRENT LIMITING TYPE
    • 4.12 INCH W X 3.81 INCH D X 10.12 INCH H SIZE
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL 489, CSA C22.2 APPROVAL
    • 240/480 VAC (UL/CSA)
    • 220 TO 240/380 TO 415 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway