  • SIEMENS ED63B030 N 30A 600V 3P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    ED63B030 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.64 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: ED63B030
    Product Name: SIEMENS ED63B030 N 30A 600V 3P NEW
    Amps 30
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 600 VAC, 500 VDC
    • 30 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 25 KILOAMPERE AT 480 VAC, 18 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS HHED63B030 N 30A 600V 3P NEW SIEMENS HHED63B030 N 30A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: HHED63B030 N
      SIEMENS HHED63B030 N 30A 600V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS ED63A030 N 30A 600V 3P NEW SIEMENS ED63A030 N 30A 600V 3P NEW SIEMENS ED63A030 N 30A 600V 3P NEW SIEMENS ED63A030 N 30A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: ED63A030 N
      SIEMENS ED63A030 N 30A 600V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS HF361NR N 30A 600V 3P NN3R NEW SIEMENS HF361NR N 30A 600V 3P NN3R NEW
      sku: HF361NR N
      SIEMENS HF361NR N 30A 600V 3P NN3R NEW
    • SIEMENS HF361J N 30A 600V 3P NN12 NEWS SIEMENS HF361J N 30A 600V 3P NN12 NEWS
      sku: HF361J N
      SIEMENS HF361J N 30A 600V 3P NN12 NEWS
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway