  • SQUARE D QDP22125TM N 125A 240V 2P NEWS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QDP22125TM NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QDP22125TM
    Product Name: SQUARE D QDP22125TM N 125A 240V 2P NEWS
    Amps 125
    Volts 240
    Poles 2
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC, BRANCH TYPE
    • 3 INCH W X 3.93 INCH D X 6.47 INCH H SIZE
    • EZ METER-PAK[R] METER CENTER USED ON
    • 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM), 240/415 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D QDP22125TM N 125A 240V 2P NEW SQUARE D QDP22125TM N 125A 240V 2P NEW
      Quick view Details
      sku: QDP22125TM N
      SQUARE D QDP22125TM N 125A 240V 2P NEW